دوربین های مداربسته آنالوگ از دستگاه DVR و دوربین های مداربسته تحت شبکه از دستگاه NVR برای انتقال تصویر استفاده می کنند. سوالی که پیش می آید این است که آیا انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون DVR ممکن است؟ بله با استفاده از دوربین های IP می توانید این کار را انجام دهید. با استفاده از روش های مختلفی می توان دوربین مداربسته را به کامپیوتر متصل کرد. در ادامه روش های انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون دی وی آر را بررسی می کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 1. نصب دوربین مداربسته بدون DVR/NVR با استفاده از دوربین های POE
 2. نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته دارای کارت SD بدون DVR
 3. انتقال تصویر دوربین مداربسته بی سیم
 4. استفاده از روش UID برای انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون DVR
 5. استفاده از فضای ذخیره سازی ابری جهت انتقال تصویر دوربین مداربسته
 6. انتقال اطلاعات با استفاده از سرور
 7. استفاده از روش انتقال پورت برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون   DVR
 8. اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون

1- نصب دوربین مداربسته بدون DVR/NVR در دوربین های POE

در انتقال تصویر دوربین های POE، از کابل شبکه استفاده می شود. دوربین های POE این قابلیت را دارند که با استفاده از کابل شبکه، کار انتقال تصاویر و برق دوربین را به صورت همزمان انجام دهند.  برای این منظور ابتدا دوربین IP را با کابل شبکه به مودم وصل کنید. در مرحله ی بعد نرم افزار دوربین را روی کامپیوتر خود نصب کنید. به این ترتیب کار انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون NVR/DVR انجام می شود.

2- نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته دارای کارت SD بدون DVR

اگر قصد انتقال تصاویر بدون DVR را دارید، می توانید از دوربین های مداربسته ی رم خور استفاده کنید. بنابراین اگر دوربین شما دارای کارت حافظه است، می توانید از این روش استفاده کنید. توجه داشته باشید که بر اساس یک سری تنظیمات و به علت محدود بودن فضای ذخیره سازی کارت های SD، در صورت پر شدن آن ها فایل های جدید به صورت خودکار جایگزین فایل های قدیمی می شوند.

3- انتقال تصویر دوربین مداربسته بی سیم

دوربین های مداربسته بی سیم این قابلیت را دارند که عمل انتقال تصویر به کامپیوتر را بدون نیاز به دی وی آر انجام دهند. برای انجام این کار لازم است که دوربین بی سیم شما شارژ کافی داشته باشد، پس آن را با آداپتور شارژ کنید. سپس دوربین IP را از طریق کابل شبکه به مودم متصل کنید. در مرحله ی بعد نرم افزار دوربین را روی کامپیوتر خود نصب کنید. سپس به بخش تنظیمات شبکه در نرم افزار رفته و با انتخاب شبکه وای فای دوربین، پسورد را وارد کنید. پس از انجام این مراحل دوربین شما به کامپیوتر وصل می شود.

4- استفاده از روش UID برای انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون DVR

برخی از دوربین های مداربسته ی تحت شبکه از فناوری P2P پشتیبانی می کنند. با استفاده از روش UID میتوانید انتقال تصویر این نوع دوربین ها را به روی کامپیوتر بدون نیاز به DVR انجام دهید. ابتدا باید نرم افزار دوربین مداربسته را که توسط شرکت های سازنده ارائه شده است، بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. در مرحله ی بعد برای اضافه کردن دوربین لازم است UID دوربین و رمز عبور را وارد کنید. سپس در App/Clinet روی دوربین کلیک کرده و تصاویر دوربین را مشاهده کنید.

5- استفاده از فضای ذخیره سازی ابری جهت انتقال تصویر دوربین مداربسته

خدمات فضای ذخیره سازی ابری در برخی از برند های دوربین های مداربسته ارائه شده است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید انتقال اطلاعات را بدون دستگاه DVR روی فضای ابری انجام دهید. اگر می خواهید از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید ابتدا لازم است اشتراک ماهانه تهیه کنید. با استفاده از این سرویس شما می توانید به فایل های مهم خود در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشید.

6- انتقال اطلاعات با استفاده از سرور

در بررسی روش های انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون DVR، به نحوه ی انتقال اطلاعات با استفاده از سرور می پردازیم. با استفاده از این روش شما می توانید سرور را جایگزین کامپیوتر کنید و از این طریق انتقال اطلاعات را انجام دهید. به این ترتیب اطلاعات و تصاویر دوربین مداربسته روی سرور ذخیره می شوند. توجه داشته باشید که برای انتقال اطلاعات از طریق سرور بدون dvr، لازم است که کامپیوتر شما به طور دائم روشن نگه داشته شود. یکی از مزایای این روش، امکان دسترسی به فایل های روی سرور از طریق تلفن همراه خود در هر زمان و مکانی است.

7- استفاده از روش انتقال پورت برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون DVR

یکی دیگر از روش های انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر بدون DVR، روش انتقال پورت است. اگر قصد دارید از طریق مرورگر وب به تصاویر دوربین مداربسته ی خود دسترسی داشته باشید، از این روش استفاده کنید. در ادامه مراحل انتقال تصویر با استفاده از روش انتقال پورت را بیان می کنیم.

 • با طی مسیرDevice Settings > Network Status، به آدرس IP دوربین خود دست پیدا کنید.
 • با طی کردن مسیر Device Settings >Network > Advanced > Setup > Port Settings، پورت های HTTP و  RTMP دوربین تحت شبکه خورد را بررسی کنید.
 • پس از ورود به صفحه وب روتر، پورت HTTP و RTMP را به آدرس IP دوربین در روتر منتقل کنید.
 • آدرسIP شبکه  WAN خانگی خود را پیدا کنید .
 • پس از باز کردن مرورگر وب، آدرس URL را در قالب https://(wanip):(httpport) وارد کنید.

8- اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون

اگر می خواهید دوربین مداربسته خود را به تلویزیون وصل کنید اما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، مطالب این مقاله را از دست ندهید. دوربین های مداربسته ی آنالوگ سنتی، با بهره مندی از تکنولوژی CVBS می توانند به طور مستقیم به تلویزیون متصل شوند. در دوربین های مداربسته آنالوگ با تکنولوژی HD-TVI ،HD-CVI و AHD امکان اتصال مستقیم دوربین به تلویزیون وجود ندارد. اگر این نوع از دوربین ها را دارید، برای اتصال آن ها به تلویزیون خود به یک دستگاه جانبی نیاز دارید. مراحل اتصال دوربین مداربسته آنالوگ سنتی به ترتیب زیر است:

 • دوربین مداربسته خود را در محل مورد نظر نصب کنید.
 • کابل دوربین مداربسته را به دوربین وصل کنید.(در دوربین های آنالوگ از کابل کواکسیال استفاده می شود که به وسیله کانکتور BNC این اتصال صورت می گیرد)
 • از کانکتور P4 برای تغذیه دوربین مداربسته استفاده کنید.
 • منبع تغذیه را به دوربین وصل کنید.
 • دوربین را به تلویزیون متصل کنید. جهت انجام این کار از مبدل فیش BNC به RCA استفاده می کنیم.
 • تلویزیون را روشن کرده و ورودی AV را انتخاب کنید.