دوربین مداربسته خودرو و راهکارهای نصب آن

تصادفات سرقت و … همه این ها دلایلی هستند که ضرورت استفاده از دوربین مداربسته خودرو را در وسایل نقلیه عمومی و خصوصی افزایش می دهد. با وجود یک سیستم نظارتی کامل و مستقل بر روی وسیله نقلیه امنیت مسافران و راننده تا حد زیادی تامین می شود. کاربرد دوربین مداربسته که اصطلاحا به آنها mobile camera نیز گفته می شود اغلب در مشاغلی است که با انواع خودرو های سبک و سنگین سر و کار دارند مانند سرویس مدارس، سیستم حمل و نقل عمومی و … حوادثی که در این گونه مشاغل رخ می دهد باعث می شود تا برای ثبت چگونگی وقوع آنها به یک سیستم مداربسته نیاز باشد. به ویژه در هنگام تصادفات وجود یک دوربین برای شناسایی فرد مقصر بسیار مفید است و چنانچه فرد خاطی از صحنه تصادف متواری شود نیز با کمک تصاویر ضبط شده موضوع راحت تر قابل پیگیری خواهد بود.

انواع دوربین مداربسته مناسب برای وسایل نقلیه

با توجه به اینکه انجام اقدامات سریع و به موقع در هنگام وقوع حوادث عمدی و یا غیرمترقبه از ضرورت بسیار بالایی برخوردار است وجود دوربین مداربسته خودرو جهت حفظ ایمنی در سیستم حمل و نقل عمومی می تواند بسیار کمک کننده باشد. با وجود این سیستم می توان امنیت مسافران و وسایل همراه آن ها را در سفر ها تامین نمود. برای تجهیز وسایل نقلیه می توان از هر دو نوع دوربین آنالوگ HD و تحت شبکه استفاده نمود.

آنالوگ HD

دوربین های مداربسته آنالوگ از دیرباز تا کنون مورد استفاده قرار می گرفته اند خب امروزه انواع مختلفی از آنها با تکنولوژی پیشرفته تر به بازار آمده اند که به خوبی پاسخگوی نیاز مشتریان هستند. برای داشتن یک سیستم مداربسته آنالوگ نیازمند یک نمایشگر مناسب برای مشاهده، یک دستگاه ضبط کننده برای ضبط و مدیریت تصاویر و یک یا چند دوربین آنالوگ HD با توجه به نوع وسیله نقلیه خود خواهید بود.

تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه نیز با کیفیت تصویر بالا و کارکرد فوق العاده ای که دارند می توانند به عنوان دوربین مداربسته خودرو استفاده شوند. با استفاده از این دوربین ها می توانید تصاویری یکدست و با کیفیت داشته باشید این نوع از دوربین ها می توانند به خوبی فضای داخلی و خارجی وسیله نقلیه را پوشش دهند. همچنین با توجه به تکنولوژی ضد لرزش یا anti-vibration بکار رفته در این نوع از دوربین ها دیگر نگران تکان ها و لرزش هایی که بر اثر حرکت خودرو ایجاد می شود نباشید.

انواع راهکار های نصب دوربین مداربسته خودرو

نصب در فضای داخلی

نصب دوربین مداربسته خودرو در فضی داخلی ماشین روش به نسبت امن تری است زیرا دوربین از دسترس افراد خرابکار و یا تاثیر عوامل طبیعی مانند باد، باران، طوفان و … در امان می ماند. در فضای داخلی خودرو می توانید دوربین را به صورت مخفی نصب نمایید که از دید سارقین پنهان بماند. برق دوربین ها و سایر دستگاه ها را می توانید با اتصال به برق خودرو تامین کنید در غیر این صورت برای حل مشکل برق مورد نیاز نیز می توانید از نوع باتری دار این دوربین ها استفاده نمایید. اما باید توجه داشته باشید که اشکال عمده ای نیز در این روش وجود دارد و آن این است که شیشه خودرو مانع از رسیدن نور IR دوربین به خارج از آن و رسیدن به سوژه مورد نظر می شود. بنابراین نصب دوربین مداربسته خودرو در فضای داخلی برای تصویربرداری در شب مناسب نخواهد بود.

نصب در فضای خارجی

اگرچه نصب دوربین مداربسته خودرو در فضای خارجی مشکلاتی از قبیل دستکاری یا قرار گرفتن در معرض هوای نامساعد را در پی دارد اما باعث می شود تا بهترین پوشش تصویر را داشته باشید. از آنجایی که در این روش دیگر مشکل تابش نور IR مانند روش اول در میان نیست می توانید از دوربین های دید در شب نیز استفاده کنید و حتی در شب نیز تصاویر با کیفیتی داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *