آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته بر روی هارد دستگاه ضبط کننده تصاویر DVR-NVR ذخیره می شود.برای نگهداری و آرشیو تصاویر از قبل ضبط شده نیاز به بک آپ گیری بر روی یک حافظه جانبی دارید. ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش یکی از کاربردی ترین راهکارها در این زمینه است. اصلی ترین کاربرد آن برای ارائه مدرک برای پلیس، همسایه ها، آرشیو تصاویر و… است. در ادامه به آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش می پردازیم. تصاویری که در این مقاله قرار داده ایم مربوط به دستگاه هایک ویژن است اما برندهای دیگر هم منوی مشابه با این برند دارند و تنها کافی است به دنبال گزینه های گفته شده باشید.

در ادامه می خوانید:

 1. چگونه فیلم دوربین مداربسته را روی فلش بریزیم؟
 2. آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش
 3. پسوند فیلم دوربین مداربسته
 4. نحوه کپی فیلم دوربین مداربسته روی فلش
 5. سوالات متداول

چگونه فیلم دوربین مداربسته را روی فلش بریزیم؟

برای آنکه بتوانید فیلم دوربین مداربسته را روی فلش بریزید باید دسترسی مدیریتی دستگاه ضبط کننده تصاویر را داشته باشید تا بتوانید از فیلم های دوربین مداربسته بک آپ بگیرید. اما چگونه فیلم دوربین مداربسته را روی فلش بریزیم؟ در ادامه به صورت گام به گام با قرار دادن تصویر توضیح داده ایم. در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در انتهای مقاله برایمان پیام بگذارید تا کارشناسان ما در کمتر از 48 ساعت پاسخ دهند.

آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

در قدم اول باید دسترسی به سیستم ضبط کننده تصاویر DVR-NVR داشته باشید. پس از آن حجم فیلمی که قصد ذخیره کردن آن بر روی فلش را دارید را تخمین بزنید و بسته به میزان حجم فیلم فلش تهیه نمایید. در ادامه سعی کردیم با قرار دادن تصاویر و توضیحات تکمیلی شما را در امر ریختن فیلم دوربین روی فلش یاری کنیم. توجه نمایید که تصاویر و توضیحات برای دستگاه DVR هایک ویژن است.

1.بر روی دستگاه DVR پورت USB قرار دارد که از طریق آن می توانید فلش، ماوس، کیبورد و… را به دستگاه متصل کنید. پورت UDB می تواند پشت دستگاه و یا جلوی دستگاه قرار بگیرد.

2.پسورد دستگاه ضبط کننده تصاویر را وارد کنید. بر روی صفحه کلیک راست نمایید تا لیستی از گزینه ها برایتان نمایان شود. گزینه Menu  را انتخاب کنید و سپس وارد تنظیمات Play Back و یاExport  شوید. ( این دو گزینه هر دو خروجی یکسانی می گیرند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.)

ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

3.پنجره ایی باز می شود که لیست تمام دوربین های مداربسته را نمایش می دهد. به صورت پیش فرض تمامی دوبین ها در حالت انتخاب هستند و شما می توانید برخی را غیر فعال نمایید. در صورتی که تمایل به بک آپ گیری از تمام دوربین ها داشتید اطمینان حاصل کنید که حجم فیلم سیستم مداربسته با فضای خالی فلش هم خوانی داشته باشد.

آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

4.در پایین صفحه بخشی به نام start time و End time قرار دارد که می توانید با استفاده از start time زمان و تاریخ شروع و با استفاده از End time  زمان و تاریخ پایان فیلم را تعیین کنید.

5.با انتخاب گزینه Search در پایین صفحه رکورد ها نمایش داده خواهند شد.

آموزش گام به گام ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

6.در این مرحله تصاویر مورد نظرتان را بررسی کنید در صورت مغایرت با فیلم مورد نظرتان می توانید زمان و تاریخی را اطلاح کنید. در صورت صحت تصاویر دکمه export را انتخاب نمایید. اطلاعات فلش و یا هارد دیسک متصل به دستگاه در قسمت Device name نمایش داده می شود. می توانید در قسمت Save Type فرمت ذخیره سازی فایل را انتخاب نمایید.

ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

7.در آخرین مرحله با انتخاب گزینه Export اجازه دهید مراحل بک آپ گیری شروع شود. در انتهای کار پیغامی مطابق شکل نمایش داده می شود که باید بر روی گزینه Ok کلیک نمایید. (در برخی از برندهای دیگر ممکن است به جای گزینهExport  با گزینه Backup  مواجه شوید.)

مراحل ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

پسوند فیلم دوربین مداربسته

به صورت پیش فرض پسوند فایل های فیلم دوربین مداربسته DAV است. اجرای فایل DAV ممکن است کمی با مشکل رو به رو شود بهتر است فایل فیلم دوربین مداربسته را با پسوند AVI و MP4 ذخیره نمایید تا هنگام اجرای آن با مشکل مواجه نشوید. اگر مایل به ذخیره سازی فایل بر روی کامپیوتر هستید توجه داشته باشید که تنها فایلی با پسوند .Dav را کپی کنید و به اشتباه . Play.exe را کپی نکنید.

نحوه کپی فیلم دوربین مداربسته روی فلش

برای کپی کردن فیلم دوربین مداربسته روی فلش ابتدا نیاز است که یک فلش با فضای خالی معادل حجم فیلم خود داشته باشید تا هنگام کپی کردن با مشکل مواجه نشید. سپس باید نوع کاربریتان را چک کنید که حتما دسترسی مدیریتی داشته باشید تا بتوانید به آرشیو تصاویر ضبط شده دسترسی داشته باشید. در آخرین مرحله مراحلی که در بالا خدمتتان عرض کردیم را به ترتیب انجام دهید. در صورت بروز هر گونه مشکل با مشاوران متخصص ما تماس حاصل نمایید.

چگونه فیلم های دوربین مداربسته را روی فلش بریزیم؟

چگونه فیلم های دوربین مداربسته را روی فلش بریزیم؟ سوالی است که بعضاً برای افرادی که با منو ها و دسترسی دستگاه ضبط کننده تصاویر آشنایی ندارند به وجود می آید. برای انتقال فیلم دوربین مداربسته روی فلش باید طبق مراحلی که در ابتدای مقاله آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش خدمتتان عرض کردیم عمل کنید. در صورتی که سیستم مداربسته شما از یک برند متفرقه باشد و مراحلی مشابه مراحل گفته شده نداشته باشد بهتر است با واحد پشتیبانی شرکت فروشنده تماس بگیرید.

آیا می توانیم فیلم دوربین مداربسته را ذخیره کنیم؟

برای ذخیره سازی فیلم دوربین مداربسته مشکلی وجود ندارد و تنها کافی است یک حافظه جانبی به دستگاه ضبط کننده تصاویر وصل کنید.

می تونیم هارد اکسترنال را به DVR وصل کنم؟

برای افزایش فضای ضبط، می توانید چندین هارد اکسترنال را به یک DVR متصل کنید. تنها مشکلی که وجود دارد این است که اگر هارد اکسترنال قطع شود، برنامه های ذخیره شده در آن تا اتصال مجدد به همان DVR قابل دسترس نخواهند بود.

چقدر می توانیم فیلم دوربین مداربسته را نگه داریم؟

در صورتی که قصد دارید فیلمی را جهت شکایت، بازنگری و… نگه دارید بهتر است قبل از 30 روز آن را ذخیره کنید زیرا به طور معمول فیلم های دوربین مداربسته 30 الی 90 روز در حافظه نگهداری می شود. مدت زمان نگهداری تصاویر ضبط شده به مواردی چون تعداد دوربین، وضوح تصویر دوربین ها و موارد دیگر بستگی دارد.

دستگاه ضبط کننده تصاویر دوربین مداربسیته (DVR,NVR) تا چند روز تصاویر ضبط شده را نگه می دارد؟

تعداد روز های نگهداری تصاویر ضبط شده بستگی به موارد زیر دارد:

 • فضای ذخیره سازی هارد دیسک چقدر است.
 • از کدام روش فشرده سازی ویدئو (MPEG، MJPEG، موجک،264و…) برای ذخیره تصاویر استفاده می شود.
 • نرخ فشرده سازی ویدئو – Kbps چقدر است.
 • پارامتر فریم در ثانیه را روی چه عددی تنظیم کرده اید.
 • رزولوشن فریم های ضبط شده (۹۶۰*۱۰۸۰ ، ۹۶۰*۷۲۰ و ….) چقدر  می باشد.
 • آیا ویدئو به صورت تمام وقت ضبط شده و یا تنها در زمان تشخیص حرکت ضبط کرده است.
 • چه تعداد دوربین در سیستم مداربسته در حالب ضبط تصاویر هستند.

روش پشتیبان گیری یا بکاپ گرفتن دوربین مداربسته به چه صورت است؟

بکاپ گرفتن از دوربین مداربسته بسیار آسان است و خودتان می توانید آن را انجام دهید. تنها کافی است که یک فلش به دستگاه متصل کنید و سپس وارد منوی دستگاه شوید و روی پشتیبان گیری (Backup) کلیک نمایید. کانال های مورد نظر، تاریخ و ساعت را انتخاب کنید. در قسمت Format  نیز نوع فایل را انتخاب کنید و در پایان روی شروع پشتیبان گیری (Start Backup) کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *