پروتکل آنویف T (استریمینگ پیشرفته ویدئویی )

فن آوری و تجهیزات جانبی PoE
2020-05-02
تکنولوژی کاهش نویز Noise Reduction
2020-05-02

پروتکل آنویف T (استریمینگ پیشرفته ویدئویی )

ویژگی های پروفایل آنویف

T

فرمت H.265 / تشخیص حرکت / آنالیزهای هوشمند / ورودی های دیجیتالی / رله خروجیمورد اول : سازگاری با H.265


کدک H.265 پروفایل T را از طریق Media2 service پشتیبانی می کند. اما Media2 service چیست ؟
یک چارچوب استاندارد طراحی شده برای پشتیبانی از کدک های مختلف می باشد . پس فرمت H.265 و مابقی می توانند پروتکلی را به سادگی اجرا نمایند .
VMS ها می توانند در حال حاضر برای استفاده بوسیله ی H.265 روی دوربین های پیشرفته، مفید باشند .

مورد دوم – تشخیص حرکت


استفاده از تشخیص حرکت برای سیستم های نظارت تصویری ضروری می باشند زیرا به تولید کنندگان این اجازه را می دهد که برای تحریک آلارم و کاهش مصرف فضای ذخیره سازی از آن استفاده نمایند .
VMS ها می توانند از ویژگی های تشخیص حرکت برای دوربین های آی پی یا دوربین هایی که روی خودشان تشخیص حرکت دارند ،استفاده کنند. روش اول بسیار زیاد توان پردازش اضافی را کاهش می دهد .
قبل از اینکه پروفایل T ارائه شود،فقط دوربین های IP با پروتکل اختصاصی برای تحریک تشخیص حرکت با VMS ها عمل می کردند .
این سناریو می تواند تشخیص حرکت را به VMS های مختلف ارسال می کند و این برای ترکیب تجهیزات مختلف با برندهای متفاوت خیلی مفید می باشد.

مورد سوم – آنالیزهای هوشمند


بیشتر دوربین های IP حرفه ای با برخی از انواع ویژگی های آنالیز ویدئویی قابل دسترسی می باشند که استفاده آنها به VMS های اختصاصی وابسته است .
با پروفایل T آنویف در حال حاضر VMS ها می توانند آنالیزهای پیشرفته را دریافت و یک پاسخ مناسب برای تحریک ارسال نمایند .
ONVI-1

مورد چهارم – صدای دوطرفه


بیشتر دوربین های آی پی در بازار سازگار با پروفایل S آنویف هستند که از صدا روی دوربینه های آی پی پشتیبانی می کنند ، اما این صدا فقط یک طرفه است . اکنون پروفایل T این اجازه را می دهد به دوربین ها و سایر تجهیزات تحت شبکه که دریافت و ارسال صدای دو طرفه را انجام دهند .
این ویژگی برای نرم افزارهایی که نیاز به ارتباط دو طرفه دارند،مانند حمل نقل ، پارکینگ و سیستم های آلارم اورژانسی ، ضروری هستند.

چرا پروفایل آنویف T مهم می باشد؟


پروفایل آنویف T مهم می باشد زیرا از تکنولوژی های جدید پشتیبانی می کند که برای سالها تولید کنندگان دوربین از آن استفاده کرده اند.
کدک H.265 برای مثال ، در دوربین های آی پی و VMS ها برای تولیدکنندگان مختلفی در جهت کاهش فضای ذخیره سازی و کاهش پهنای باند مصرفی مورد استفاده قرار گرفته و هزینه ها را کاهش داده است .
تشخیص حرکت ویدئویی و آنالیز تصاویر خیلی مهم می باشند و با استفاده از AI (هوش مصنوعی) به ماکزیمم بهره وری سیستم می رسند.
بسته به پروژه نظارت تصویری ، صدای دو طرفه یک ویژگی ضروری می باشد که در بیشتر موارد استاندارد دیفالت دوربین های آی پی می باشد .
به همه ی این تکنولوژی ها و ویژگی ها پروفایل آنویف T اجازه می دهد تا همکاری بین سیستم های مختلف و تولیدکنندگان وجود داشته باشد و نهایتا مشتری نهایی حق انتخاب آزادانه ای داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *